Kontrast

Czcionka

A+ A-
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
Poniedziałek: 07:00 - 17:00 Wtorek: 07:00 - 15:30 Środa: 07:00 - 15:30 Czwartek: 07:00 - 15:30 Piątek: 07:00 - 14:00

Spotkanie wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych odbyło się spotkanie z mieszkańcami mieszkań przy ulicy Młyńskiej w celu robienia pisanek wielkanocnych. Była to okazja do przekazywania tradycji i umiejętności związanych z ozdabianiem jajek oraz do rozmów na tematy związane nie tylko z Wielkanocą, ale był to również czas refleksji nad wartościami rodzinnymi i społecznymi.

Spotkania z mieszkańcami są ważnym narzędziem budowania lokalnej wspólnoty.

Wspólna kawa

Wspólna kawa w Centrum Usług Społecznych z okazji Dnia Kobiet była niezwykłą chwilą pełną ciepła, radości i inspiracji. Otoczone aromatem świeżo parzonej kawy Panie z ul. Młyńskiej świętowały ten wyjątkowy dzień. Spotkanie stało się miejscem, gdzie można było się podzielić historiami sukcesów i momentami wzruszenia, gdzie śmiech przeplatał się z refleksją. Była to okazja nie tylko do świętowania, ale także budowania pozytywnych relacji sąsiedzkich.

Życzymy wszystkim Paniom, aby każdy dzień był pełen uśmiechu, radości i spełnienia.

Dzień Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Centrum Usług Społecznych odbyła się wyjątkowa prezentacja kosmetyków dla Naszych Seniorek. Wydarzenie to miało na celu nie tylko podkreślenie piękna każdej kobiety, ale także zaprezentowanie nowości kosmetycznych.

W trakcie prezentacji zwrócono uwagę nie tylko na praktyczne wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji, ale również omówiono technikę makijażu.

Wszystkie uczestniczki opuściły prezentację z uśmiechem na twarzy, wzbogacone o nowe informacje na temat pielęgnacji i gotowe do odkrywania tajemnic kosmetycznego świata. Wydarzenie to było doskonałą okazją do podkreślenia, jak ważne jest dbanie o siebie nie tylko w Dniu Kobiet, ale każdego dnia.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Pani Bernadecie Piontek z Salonu Fryzjersko-Kosmetycznego w Książenicach za zorganizowanie niezwykłej prezentacji.

Warsztaty rękodzielnicze

Organizowanie w Centrum Usług Społecznych warsztatów z rękodzieła to wspaniały sposób na podzielenie się umiejętnościami, inspiracją i wspólną zabawą. To już regularna tradycja, która integruje grupę i dostarcza radości z ręcznie robionych przedmiotów. Dzięki temu możemy podziwiać prace Naszych Pań.

Spotkanie mieszkańców mieszkań treningowych

W dniu 23 lutego 2024 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami mieszkań treningowych mające na celu rozwijanie i utrwalanie umiejętności praktycznych, służących prowadzeniu niezależnego życia w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Mieszkańcy brali czynny udział w zajęciach, zadawali pytania oraz wymieniali się doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze. Każdy z nich wzbogacił się o nową wiedzę, ułatwiającą codzienne funkcjonowanie.

Tłusty czwartek

W tłusty czwartek w Centrum Usług Społecznych nie zabrakło słodkości. Spotkanie przy pączku i kawie, połączyliśmy z turniejem bilarda. Bawili się zarówno mieszkańcy, jak i dzieci ze świetlicy wraz rodzicami. To był miło spędzony czas w przyjaznej, wesołej atmosferze z nutką rywalizacji sportowej.

Dziękujemy Paniom ze Śląskiej Izby Tradycji za podzielenie się z nami znakomitymi wypiekami. 

Zajęcia rękodzielnicze - szydełkowanie

W dniu 31 stycznia 2024 r. w Centrum Usług Społecznych w Czerwionce-Leszczynach odbyło się kolejne spotkanie seniorek w ramach cotygodniowych zajęć rękodzielniczych z szydełkowania.

Jak zawsze uśmiechnięte Panie w miłej atmosferze tworzyły serwetki, obrusy i ozdoby wielkanocne.

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby dołączyć do grupy szydełkowania, serdecznie zapraszamy w każdą środę o godz. 10.00 do Centrum Usług Społecznych przy ul. Młyńskiej 21A w Czerwionce-Leszczynach.