Kontrast

Czcionka

A+ A-
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
Poniedziałek: 07:00 - 17:00 Wtorek: 07:00 - 15:30 Środa: 07:00 - 15:30 Czwartek: 07:00 - 15:30 Piątek: 07:00 - 14:00
Leszczyński Zameczek z lotu ptaka

"Ramię w ramię dawne z nowym" – leszczyński projekt w albumie „Razem zmieniamy Śląskie”


"Ramię w ramię dawne z nowym" to część albumu "Razem zmieniamy Śląskie" prezentującego realizowane na terenie województwa śląskiego projekty zmieniające nasze wspólne otoczenie.

Dzięki wsparciu finansowemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 udało się nie tylko odrestaurować leszczyński Zameczek, ale również stworzyć doskonałe miejsce tętniące życiem mieszkańców.

W leszczyńskim Zameczku działa Placówka Wsparcia Dziennego, która na co dzień organizuje czas wolny dla dzieci i młodzieży. W tym miejscu Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach w ramach projektu "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta - PAL" organizuje także liczne inicjatywy lokalne. Do tej pory na terenie Zameczku odbyły się: wystawa fotograficzna "Leszczyny sprzed lat", wystawa "Okiem strażaka", dwie edycje "Śniadania na trawie", dwa bale karnawałowe "Zatańcuj z nami leszczyniokami" oraz takie inicjatywy jak: "Żurek na lodzie", "Święto lemioniady", dancing, kawiarenka na tarasie, wspólny grill "Dzień Sąsiada", giełdy ubrań, giełda pracy, giełda kwiatów, Dni Otwarte Placówki Wsparcia Dziennego, warsztaty florystyczne i rękodzielnicze dla dzieci oraz festyny dla mieszkańców.

Dodatkowo, na terenie Zameczku odbywają się liczne szkolenia i konferencje oraz eventy o tematyce profilaktycznej.

Więcej informacji o projekcie dotyczącym leszczyńskiego Zameczku można uzyskać w serwisie Regionalnego Programu Województwa Śląskiego w zakładce e-Album, w artykule Ramię w ramię dawne z nowym.

Zapraszamy do oglądania filmiku o leszczyńskim Zameczku: